עצות קטנות אבל גדולות לטיפול בשיער

עצות קטנות

אבל גדולות לטיפול בשיער

קיימות הרבה דרכים טבעיות לשמירה על בריאות השיער, חלקן פשוטות ליישום וחלקן מסובכות, עיסוי הקרקפת והשיער היא אחת הדרכים לשיפור ומצב מראה השיער.

מברשת שיער
מברשת שיער באיכות טובה חשובה לתהליך, הברישי את השיער מהקודקוד לכיוון המצח, זה ימריץ את זרם הדם ויאורר את השיער.

עיסוי יבש
ללחצים ומתחים יש השפעה שלילית על השיער, כדי להרפות את המתח, עסי את הקרקפת עם הידיים ללא כל חומר, מומלץ לבקש מחבר או חברה שיעשו את העיסוי הזה עבורכם.

עיסוי רטוב
עיסוי רטוב של הקרקפת לפני החפיפה, ממריץ את צמיחת השיער, פשוט מרטיבים את השיער במים, ובעזרת כל האצבעות מעסים את הקרקפת מתחילים מהמפרקת עד הרקות והמצח ואחר כך בכיוון ההפוך, מהמצח והרקות למפרקת.

עיסוי בעזרת חומץ תפוחים
חומץ תפוחים מעולה לטיפול נגד קשקשים, עסי את החומץ לקרקפת 3-4 פעמים בשבוע, התוצאות יהיו מדהימות.

עיסוי בעזרת שמן

שמן שקדים
לבעלי שיער יבש, עיסוי בזמן שקדים יועיל ביותר, שימי שמן שקדים על כפות , ובעזרת כל האצבעות מעסים את הקרקפת מתחילים מהמפרקת עד הרקות והמצח ואחר כך בכיוון ההפוך, מהמצח והרקות למפרקת, לאחר העיסוי לעטוף את הראש במגבת מחוממת, פעולה זו גורמת לשמן להספג בשיער יותר טוב, שטפי לאחר 20 דקות, טיפול זה מעולה נגד קשקשים וזה טיפול עדין ועדיף מחומרים נגד קשקשים הנמכרים ברשתות השיווק ובחנויות שרובם גורמים לפגעה בעור, שמן שקדים מעולה לטיפול בעור רגיש.

שמן זית

מעולה לטיפול נגד קשקשים ולהזנת שיער דליל ופגוע וקשה לסידור, מומלץ שכל שמן הזית שאתם משתמשים בו ייספג בקרקפת, לכסות בכובע פלסטיק או ניילון נצמד, להשאיר את השמן על הראש לפחות 6 שעות או עדיף למשך הלילה, שימו גם על הכרית מגבת שלמקרה ש….
בבוקר, שטפי את השיער טוב טוב והתוצאה – שיער זוהר ונח לסידור, טיפול זה מומלץ לעשות עכשיו , עונת סוף הקיץ, אחרי שהיינו בים עם המלח או בבריכה עם הכלור, נזקי השמש וכדומה.

תרופת סבתא נגד נשירה – שום
כמה שזה נשמע מסריח, השום מעולה לטיפול בנשירה, השום ממריץ את הדם בקרקפת ומזרז את צמיחת השיער, יש לשום תכונות חיטוי מדהימות ובשל תכונה זו, הוא יעיל לטיפול במחלות עור, אז דאגה, שמפו צמחים עם ניחוח יסלק כל שארית ריח השום.

חלמון ביצה
חלמון ביצה אינו מריח רע, החלמון ידוע כמייצב שיער, לוקחים חלמון של ביצה ומקציפים אותו, לאחר ההקצפה, למרוח ישירות על הקרקפת אחרי חפיפת השיער, משאירים ל 10 דקות ושוטים במים פושרים, אם תשתמשי במיטם חמים, החלמון ייתבשל ויהיה קשה להסירו מהשיער, מים פושרים קרים.

לסיום, קבלי מתכון להכנת שמפו צמחים טבעי (אם חסר מוצר שניים, לא ממש נורא)

שמפו צמחים טבעי
3 כפיות מרווה קצוצה
3 כפיות רוזמרין קצוץ
3 כפיות קורנית קצוצה
3 כפיות אכילאה קצוצה
3 כפיות סרפד קצוץ (בחורף ועם כפפות)
ניתן להחליף בצמחים יבשים, בכמויות שונות, כפית מכל צמח.
ליטר מים מזוקקים
150 גרם פתיתי סבון קסטילי , עשוי משמן זית

מכינים תמצית מימית.
את הצמחים הטריים או המיובשים מכניסים לליטר מים מזוקקים מחממים ומשאירים להתקרר ומסננים.
מוסיפים 150גרם פתיתי סבון קסטילי למי המזוקקים שסוננו ולאט לאט מרתיחים תוך כדי בחישה, כאשר המים נעשים צלולים מסירים מהאש ומקציפים עד שהתערובת נעשית תפוחה ואוורירית, מוזגים לצנצנת.

עצות קטנות אבל גדולות לטיפול בשיער

One thought on “עצות קטנות אבל גדולות לטיפול בשיער

כתיבת תגובה

Scroll to top
דילוג לתוכן