10 יתרונות מדהימים של ברהמי לעור, לשיער ולבריאות הכללית.

10 יתרונות מדהימים של ברהמי

לעור, לשיער ולבריאות הכללית.

10 יתרונות מדהימים של ברהמי לעור, שיער ולבריאות הכללית.

ברהמי, הנקרא גם, פשתה שרועה, Bacopa monnieri

ברהמי הוא צמח זוחל הגדל בדרך כלל בשפכי בוץ, הצמח מועשר בתרכובות ביו-כימיות רבות כגון ברהמין, הרפסטיין, פלבנואידים, ספונינים, סטרולים, אלקלואידים, חומצה בטולית, גירויסטורול, בטסיטוסטרול, בקוסייד ובאקופאספונינים. זו תרופה איורוודית משמש כאפרודיזיאק, (חומר המגביר ומעורר חשק מיני) מגביר זיכרון, הגברת בריאות טוניק עבור מחלות רבות. ברהמי הוא צמח אכיל בעל עלים סגלגל קטנים ועסיסיים. פירותיו סגלגלים וחדים בקודקוד.

10 היתרונות הבריאותיים של ברהמי

ברהמי הוא עשב איורוודי הודי ידוע בעל מספר יתרונות בריאותיים ורפואיים.

להלן כמה מהיתרונות החשובים והשימושים שלו:

ברהמי לנשירת שיער: החלת שמן ברהמי על הקרקפת כדי לחזק את זקיקי השיער, עיסוי של השמן מועיל נגד קשקשים, נגד גירוד ועוזר לקצוות מפוצלים.

ברהמי להזנת הקרקפת : עיסוי של שמן ברהמי חם, מספק חומרים מזינים לזקיקי השיער ובכך ממריץ את צמיחת השיער. (מתכון בתחתית הדף)

ברהמי מונע התקרחות: שמן ברהמי עשיר בתרכובות ביו-כימיות בצורה של נוגדי חמצון. עיסוי עם שמן זה מפחית התקרחות.

ברהמי לעור: נוכחות של נוגדי חמצון בברהמי עוזר להפיג רעלים מהגוף, במיוחד משכבת האפיתל ובכך משפר את העור ומעורר התחדשות תאי העור. ברהמי גם טוב עבור העור בטיפול הפנימי ולמערכת העיכול, הוא משמש בטיפול לפסוריאזיס, אקזמה, מורסה וכיבים.

ברהמי מטפל בנדודי שינה: עיסוי הקרקפת עם שמן ברהמי מסייע להתגבר על הפרעת שינה, הפרעה אשר מובילה לדיכאון, חרדה ומתח. לאדם הסובל מהתופעות השליליות האלה, מומלץ לעסות את ראשו כל לילה עם שמן ברהמי, טיפול זה מועיל לילדים היפראקטיביים.

ברהמי מטפל בבעיות נפשיות: שמן ברהמי בעל השפעות מרעננות על המוח, המשמש כטוניק מנטלי המסייע בריכוז ממוקד, הגדלת כוח הזיכרון, ערנות נפשית, אמנזיה ואלצהיימר. למעשה, בברהמי יש תחמוצת החנקן, אשר לה השפעות חיוביות על תפקוד המוח והבהירות המנטלית.

ברהמי מטפל באלצהיימר: נוכחותו של תרכובת עמילואידית בנוירונים אחראית לנזק מוחי ומגבירה את מחלת האלצהיימר. התרכובת הביו-כימית בברהמי משפיעה על תאי המוח ומסייעת בבנייה מחדש של רקמת המוח.

ברהמי להפחתת מתח: הברהמי פועל כמו תחנת מתח לשיפור מצב הרוח על ידי הפחתת רמת הורמון cortisol, המהווה את הגורם העיקרי למתח. ברהמי פועל כמו אדפטוגן (Adaptogen) כינוי לחומר, המצוי למשל בצמחים, המסייע לגוף להסתגל למצבי לחץ גופניים, נפשיים או רגשיים. צמחים אדפטוגנים רבים פועלים, בין היתר, על ידי חיזוק התפקוד של בלוטת יותרת הכליה. דוגמה קלאסית לצמח אדפטוגני הוא הג'ינסנג.

שתיית תה ריחן עם ברהמי מקלה על התמודדות עם זמנים קשים.

ברהמי לזכרון: ברהמי מסייע בזיכרון וריכוז ומשפיע על החלק ההיפוקמפוס של המוח (להיפוקמפוס תפקיד האחראי על אינטליגנציה, זיכרון וריכוז, האבקה של ברהמי מועילה גם לילדים היפראקטיביים (ADHD).

ברהמי לטיפול באפילפסיה: צמח הברהמי נוצל מאז פעמים רבות כטוניק נוירולוגי ושיפור קוגניטיבי. הוא משמש לריפוי של בעיה נוירולוגית (אפילפסיה) כאשר נלקח יחד עם צמח ששמו אקורוס קלמוס שגדל במרכז אסיה ומזרח אירופה. גדל על גדות נחלים וביצות ונאסף בסתיו. הצמח גדל גם בהודו וסין והיה נפוץ בשימוש מסורתי באירוודה וברפואה הסינית לטיפול בבעיות קוגנטיביות. (הצמח אינו מאושר לשימוש בארץ על פי משרד הבריאות.)

ברהמי עובד מעולה יחד עם אבקת שיקאקאי ואבקת אמלה, ראי וידאו מצורף למטה

תופעות לוואי של ברהמי

יש להימנע משימוש בה בעת נטילת גלולות למניעת הריון
במהלך הטיפול באסטרוגן חלופי
לא לשימוש יחד עם phenothiazine
צריכה מרובה גורמת לאי נוחות בטנית

מינון: 1-2 כפיות 2-4 פעמים ביום (הטעם מריר). ניתן לשלב בפורמולה לחליטה בכמות של 10-20% מסך הפורמולה.
צמח בטוח לשימוש, לא ידועות תופעות לוואי כלשהן. ניתן להשתמש לתקופות ארוכות ללא חשש.
שימוש במינונים גבוהים עשוי לגרום לתופעות הפוכות של חוסר שקט ואי נוחות בטנית.
היריון: ניתן לשימוש.
הנקה ניתן לשימוש.

מתכון להכנת שמן אירוודי

אבקת ברהמי – אבקת אמלה – אבקת שיקאקי

מוצרים

2 כפות אבקת ברהמי
כף אבקת שיקאקאי
1 כף אבקת אמלה
1 כף אבקת היביסקוס (אופציונלי)
100ml שמן שקדים
30 מ"ל שמן זית
20 מ"ל שמן קיק
5 טיפות שמן אתרי קמומיל (אופציונלי)
5 טיפות שמן אתרי לבנדר (אופציונלי)
לבעלי שיער עדין או שמנוני, להשתמש בשילוב של 30 מ"ל שמן קוקוס / 100 מ"ל שמן שקדים ו 20מ"ל שמן קיק, ניתן להשתמש בתערובת זו לנשירת שיער ושיער דליל.

אופן ההכנה

אנחנו הולכים להשתמש בשיטת באן מרי, סיר מעל סיר.
שימי אבקת ברהמי, אבקת אמלה, (אבקת היביסקוס) ושמן שומשום בקערה העליונה.
ממלאים את המחבת התחתונה עם 1/3 מים ומביאים את המים לרתיחה. הפחיתו את הלהבה ברגע שהמים מתחילים לרתוח, שימו לב שהמים לא נגמרים, לפחות שעה וחצי עד שעתיים.
מערבבים את השמן כל חצי שעה בערך – הארומה מדהימה כאשר מערבבים את זה.
אפשרו לשמן להתקרר ולאחר מכן מזגו לתוך בקבוק זכוכית או צנצנת תוך כדי סינון השמן מהאבקות.
להוסיף שמן שקדים, שמן קיק ושמנים אתריים (אם משתמשים) לתוך הצנצנת. מערבבים היטב כדי לשלב את כל השמנים ולאחסן במקום חשוך קריר הרחק מאור שמש ישיר.
שמן השיער הביתי המשולה באמלה, שיקאקאי וברהמי הביתי שלך מוכן לשימוש.

אופן השימוש:

מחממים את השמן על ידי העמדת הבקבוק/צנצנת במים חמים במשך כמה דקות או להשתמש כמו שהוא. אם אתם סובלים מנשירת שיער, לא לחמם את השמן. בעוד אלה מכם שרוצים לרכך את השיעריכולים לחמם אותו קצת – זה יגביר את חדירת השמן.
שוב, לנשירת שיער לא לחמם את השמןף להשתמש בו כמו שהוא טמפרטורת החדר.

החלו על הקרקפת ועסו בעדינות באמצעות כריות האצבעות. לאחר שסיימתם לעסות את הקרקפת, העבירו את האצבעות לאורך השיער, תוך שימת לב מיוחדת לאזורים היבשים כמו הקצוות.

כמה זמן להשאיר על הראש?

ככתוב, כל המרבה, הרי זה משובח, הכל תלוי כמה זמן יש לך, המלצה אישית, לפחות שעה אחת, ואם אפשר להשאיר אותו לכל הלילה.
דמיינו את עיסוי הקרקפת לצורה של מדיטציה, תתמקדו בתהליך המזין ודמיינו איך השיער מקבל פצצת בריאות, חזקה, דמייני את השיער שלך מבריק וחזק.
לחפוף עם שמפו טבעי ולתת לשיער להתייבש באופן טבעי , יש לך עכשיו שיער מדהים , רוצי למראה להסתכל.

השילוב של שמן זית, שמן שומשום ושמן קיק – הוא השילוב הטוב ביותר שיש לשיער יבש ולעידוד צמיחת שיער.
אל תהססו להתנסות עם שמנים מועילים אחרים לקרקפת והשיער שמנים כמו שמן חוחובה, קוקוס, אבוקדו, נבט חיטה, ואובליפיחה השתמשו בשמנים בכבישה קרה.
בהצלחה.

10 יתרונות מדהימים של ברהמי לעור, לשיער ולבריאות הכללית.

כתיבת תגובה

Scroll to top
WhatsApp chat